Eskişehir Kurbanlık
Hayvancılık - Kurban - Kurbanlık - Büyükbaş - Küçükbaş Kurban Satış Hizmetleri
Sevinç Mahallesi, 234. Sokak, No:23
kurbanlik@eskisehir.net.tr
0507 589 55 28 - 0507 589 55 26 - 0532 426 81 94

KURBANLIKLARIMIZI NASIL YETİŞTİRİYORUZ?
Bu soruyu çiftliğimize kurbanlık alımına gelen tüm müşterilerimizden bize sorulan en sık soru. 

Öncelikli olarak türkmenoğlu hayvancılık olarak bizler doğal rasyonu , doğal yetişme sürecini asla ihlal etmiyoruz. 

Malesef ülkemizdeki tem fiyatlarındaki artış sebebi ile kurbanlık besliyen çogu firma bu büyük masrafı en aza indirmek amacıyla kurban bayramına çok kısa bir süre kala kurbanlıklarını besiye sokarlar. 

Hayvanlar bir an evvel kilo aldırmak için yüksek enerjili ve yüksek proteinli kimyasal destekli yemler ile kurbanlıklarını ucuza mâl etmeye çalışmaktalar. 

Bu yüzden çok kısa sürede ve dengesiz bir beslenme ile kilo aldırılmış olan hayvanlar malesef hem sağlıksız hemde vücüd dirençleri düşük oldugu için her türlü hastalıga açık oluyorlar. 

Türkmenoğlu hayvancılık olarak biz tam aksine doğal süreci asla bozmuyoruz. Hayvanlarımızın beslenme ve kilo alımını 1 yıla yayılmış periodlar halinde kurbana yetiştirmelteyiz ve satışa sunmaktayız. 

Kışın ortasında bile yaz aylarında stokladığımız yonca ve mısır sılacı ile doğal besi dengesini sağlamaktayız. Yani yılın 12 ayı boyunca hayvanlarımız yeşillik agırlıklı beslenir. Dolayısı ile kurbanlıklarımızın tamamen doğal ve organik bir biçimde yetiştiğini gururlanarak söylemekteyiz. 

Küspe ile beslenme çiftliğimizde söz konusu bile deyildir. Her hafta veteriner hekim hayvanlarımızın saglıklarını kontrol etmektedirler.


KURBANLIKLARIMIZI NASIL YETİŞTİRİYORUZ?